Bonus powitalny 100% do 2250 PLN
Otrzymać

Na czym polega obstawianie under/over?

Over, under, Zakladybukmacherskie TV

Zakład under/over jest jednym z najpopularniejszych zakładów jakie są rozgrywane przez typerów. Polega on na tym czy w danym wydarzeniu padnie wyznaczona ilość zjawisk, o które zakładamy się z bukmacherem. Under/over występuje w wielu dyscyplinach w odniesieniu do różnych wydarzeń podczas spotkania.

Możemy rozegrać ten zakład na całe spotkanie wliczając obydwie drużyny lub tylko na jedną z nich. Umożliwia on również obstawienie liczby zdarzeń w danym przedziale czasowym (np. połowa, kwarta, tercja) zależnym od dyscypliny jaką rozgrywamy.

Zakłady under/over możliwe są do rozgrywania zarówno w ofercie przedmeczowej oraz Live.

 

Under/over o wartości liczby niecałkowitej

Jeśli wartość linii, o którą zakładamy się z bukmacherem ma postać liczby niecałkowitej możliwe są tylko 2 rozstrzygnięcia zakładu – wygrana lub przegrana.

Weźmy pod uwagę zakład over 2.5 w spotkaniu piłki nożnej. Jeśli w meczu łączna liczba bramek wyniesie co najmniej 3 nasz zakład jest wygrany. W przypadku kiedy padnie 1 lub 2 bramki albo gdy spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem zakład jest przegrany ponieważ łączna liczba goli nie przekroczyła wyznaczonej linii.

Jeśli rozegramy under 2.5 każdy wynik, gdzie łącznie nie padnie więcej bramek niż 2 jest wygrany. Natomiast co najmniej 3 bramki w spotkaniu będą oznaczać przegrany zakład.

 

Under/over o wartości liczby całkowitej

Jeśli wartość linii, o którą zakładamy się z bukmacherem ma postać liczby niecałkowitej możliwe są 3 rozstrzygnięcia zakładu – wygrana, przegrana lub zwrot postawionej stawki.

Weźmy pod uwagę over 3 w meczu piłki nożnej. Jeśli łączna liczba bramek w meczu to 0 lub 1 albo 2 zakład będzie przegrany. Dokładnie 3 gole w spotkaniu będą oznaczały zwrot stawki, natomiast każdy wynik, w którym będzie powyżej 3 goli da nam wygrany zakład. Jeśli chodzi o zakład under 3 działa to w analogiczny sposób, każdy bezbramkowy remis lub wynik z 1 albo 2 bramkami da nam zwycięstwo. Jeśli padną 3 gole otrzymamy zwrot, a 4 gole w spotkaniu lub więcej oznaczają przegrany zakład.

Jest to ciekawa opcja zabezpieczenia jeśli nasze predykcje się nie sprawdzą, lecz przez to kurs się dość znacznie zmniejszy. Porównajmy kurs na zdarzenie +2.5 oraz +2 w meczu Burnley vs Tottenham. Wynoszą one odpowiednio 2.05 oraz 1.54. Jak możemy zauważyć różnica jest dość duża, lecz możliwość zwrotu stawki w przypadku niepowodzenia na pewno to rekompensuje.

 

W jakich dyscyplinach znajdę zakłady under/over

Zakłady under/over są bardzo popularne i możemy je znaleźć w większości dyscyplin sportowych oraz w e-sporcie. Najpopularniejsze z nich to:

 • Piłka nożna
 • Koszykówka
 • Siatkówka
 • Tenis
 • CS:GO
 • Sporty walki
 • Dart

 

U jakiego bukmachera szukać zakładów under/over

Ze względu na ich popularność każdy legalny bukmacher w Polsce oferuje możliwość zakładów under/over. Nie trzeba się, więc martwić czy u buka, na którym mamy konto będzie możliwość tych zakładów.

 

Jak skutecznie obstawiać under/over

Do skutecznego obstawiania zakładów under/over bardzo przydatne są statystyki. Możemy je znaleźć na różnych stronach lub w aplikacjach. Dzięki przeanalizowaniu ostatnich wyników możemy dojść do wniosku czy w spotkaniach danych drużyn pada dużo bramek czy mało. Również historia bezpośrednich spotkań pomiędzy nimi może nam dać dużo informacji ilu bramek możemy się spodziewać.

Autor
Milosz Wasiak
Pasjonat sportu oraz obstawiania. Interesuje się głównie piłką nożną, sportami walki oraz CS:GO. W artykułach staram się przekazać najważniejsze informacje w prosty do zrozumienia sposób.
Ocena artykułu
4/5
1 głos
FAQ. Często zadawane pytania
 • Na czym polegają zakłady typu Over/Under?

  Celem jest, aby suma zdobytych bramek była niższa lub wyższa niż ta ustalona przez bukmachera

 • Jakie są polecane strategie obstawiania zakładów Over/Under?

  Niektórzy obstawiający wykorzystują statystyki bramek strzelonych i straconych przez drużyny, analizę stylu gry zaangażowanych drużyn, warunki pogodowe, historię bezpośrednich meczów i inne czynniki do podejmowania decyzji. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę linię ustaloną przez bukmacherów i szukać wartości w oferowanych kursach.

 • Co oznacza rynek Over/Under?

  Określenie to odnosi się do przewidywania całkowitej liczby bramek strzelonych w meczu. Obstawiający muszą zdecydować, czy liczba bramek będzie powyżej lub poniżej określonej linii ustalonej przez bukmacherów.