Handicap -1,5/+1,5 w zakładach sportowych

Handicap azjatycki, zakladybukmacherskie

Handicapy z różnymi wskaźnikami w stawkach oznaczają albo konkretną przewagę, albo konkretną niekorzyść, z jaką powinien zakończyć się mecz. Różne handicapy cieszą się różnym stopniem popularności, ale można śmiało stwierdzić, że handicap 1.5 cieszy się dużym zainteresowaniem w piłce nożnej. Zobaczmy, dlaczego tak jest.

Zakłady z handicapem są stosowane, gdy szanse na zwycięstwo ulubionej drużyny są bardzo niskie. Tak więc zakłady z handicapem albo zmniejszają ryzyko przegranej, albo je zwiększają, ale kursy odpowiednio się zmieniają. Jak już wyjaśniono w poprzednich artykułach, handicap może być dodatni lub ujemny. W przypadku handicapu dodatniego, określona liczba bramek jest dodawana do drużyny z góry, podczas gdy w przypadku handicapu ujemnego, określona liczba bramek jest odejmowana przez drużynę z góry. Tak więc zakład z handicapem oznacza nie tylko, że jedna z drużyn wygra, ale również, że ta wygrana nastąpi przy określonej różnicy bramek.

Handicapy (-1.5)

Ten zakład jest odpowiedni w przypadku, gdy mecz ma oczywistego faworyta i dlatego oferowane kursy na jego zwycięstwo są znikome – mniejsze niż 1.3. Jeśli jesteś przekonany, że mecz zakończy się zwycięstwem danej drużyny przynajmniej dwoma bramkami, możesz postawić na handicap (-1.5), aby uzyskać większą wygraną.

Zobaczmy przykład. W meczu o Superpuchar Anglii pomiędzy Manchesterem City a Leicester, Manchester City jest zdecydowanym faworytem, dlatego też kursy oferowane przez bukmacherów są niskie. W rzeczywistości kurs na zwycięstwo City wynosi 1,54, a na zwycięstwo Leicester 6,22. Trzy z czterech poprzednich spotkań pomiędzy tymi drużynami zakończyły się zwycięstwem Manchesteru City, a w dwóch z nich padły dwa gole różnicy. Kurs na zwycięstwo City z handicapem (-1,5) jest z pewnością bardziej atrakcyjny i wynosi 2,36.

Jak oblicza się wynik? Załóżmy, że Manchester City wygrywa 5-3. Teraz musimy odjąć 1,5 od sumy bramek Manchesteru City (to 1,5 jest liczbowym wskaźnikiem handicapu). Otrzymujemy więc wynik 3,5-3. W tym wyniku City nadal ma przewagę i chociaż w prawdziwym życiu nie jest możliwe strzelenie 3,5 gola w meczu, w świecie zakładów ten zakład wygrał i to po znacznie korzystniejszym kursie.

Handicapy (+1.5)

Teraz, jeśli jesteś pewien, że outsider zagra mocno, da z siebie wszystko i osiągnie remis lub minimalną porażkę z oczywistym faworytem, powinieneś rozważyć zakład z handicapem dodatnim na tego outsidera.

 

 

Autor
Milosz Wasiak
Pasjonat sportu oraz obstawiania. Interesuje się głównie piłką nożną, sportami walki oraz CS:GO. W artykułach staram się przekazać najważniejsze informacje w prosty do zrozumienia sposób.
Ocena artykułu
4.5/5
2 głosów
FAQ. Często zadawane pytania