Bonus powitalny do 1400 PLN
Otrzymać

Handicap 0: znaczenie w obstawianiu zakładów sportowych

Handicap azjatycki, zakladybukmacherskie

Jeśli jesteś początkujący w zakładach bukmacherskich, to jest bardzo prawdopodobne, że w pewnym momencie możesz być bardzo zdezorientowany natłokiem informacji. O ile w przypadku zakładów na wynik i sumy zakładów wszystko jest jasne i proste, o tyle w przypadku handicapów sprawa jest bardziej skomplikowana. Zrozumienie pojęcia handicap może zająć trochę czasu. W swoim ogólnym znaczeniu handicap jest próbą przewidzenia różnicy punktów w grze. Ale tak jak teraz wydaje się to łatwe do zrozumienia, pojawia się inny termin – „handicap zerowy”.

Nie powinieneś w żadnym wypadku ignorować handicapów zerowych. Są to dość popularne zakłady, ponieważ pozwalają w pewnym stopniu zabezpieczyć się i otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli mecz zakończy się remisem. W przypadku handicapu zerowego możliwe są tylko dwie opcje zakładów – H1(0) i H2(0). Nie będzie więc trudno go zrozumieć.

Zaletą handicapu zerowego jest to, że jeśli dana drużyna wygra bez względu na wynik, to zakład jest wygrany, natomiast jeśli mecz zakończy się remisem, to pieniądze są zwracane obstawiającemu – w przeciwieństwie do zwykłych handicapów, które są przegrane, gdy mecz zakończy się remisem. Rozważmy, że postawiłeś na handicap zerowy na Juventus w meczu o mistrzostwo Włoch z Milanem. W tym przypadku istnieją trzy możliwe scenariusze:

Juventus wygrywa (bez względu na wynik), a Ty otrzymujesz swoją wygraną na podstawie kursów;

Mecz kończy się remisem, a bukmacher zwraca Ci kwotę, którą postawiłeś;

Juventus przegrywa, a Twój zakład jest przegrany.

Z drugiej strony wadą handicapu zerowego jest to, że jest on zazwyczaj oferowany po niższych kursach niż zwykłe zakłady na zwycięstwo danej drużyny. Jednak fani zakładów bukmacherskich słusznie nazywają handicap zerowy „ubezpieczeniem”, ponieważ handicap zerowy pozwala przynajmniej na zwrot pieniędzy w przypadku remisu.

Zakład z handicapem zerowym może być postawiony na jedną lub drugą drużynę. Tak więc, gdy przeciwnicy w meczu są równorzędni i na tym samym poziomie, co oznacza, że dość trudno jest jednoznacznie wytypować zwycięzcę, wtedy handicap zerowy daje Ci szansę na bezpieczną grę i zabezpieczenie się. W tym przypadku warto przyjrzeć się statystykom, aby znaleźć ukryte przewagi drużyn, a następnie postawić zakład z handicapem zerowym. W ten sposób będziesz przynajmniej zabezpieczony na wypadek, gdyby wszystko poszło nie tak, jak przewidywano. Jeśli w meczu jest wyraźny faworyt, wtedy handicap zerowy nie jest mądrą opcją, ponieważ będzie oferował raczej niskie kursy.

Spójrzmy na przykład. W meczu o Mistrzostwo Włoch pomiędzy Interem a Milanem, kibic uważa, że Inter ma większe szanse na zwycięstwo i dlatego stawia zakład na „F1(0)” – handicap zerowy na Inter. Mecz kończy się remisem 3-3, a ponieważ nie ma zwycięzcy, obstawiający otrzymuje swoje pieniądze z powrotem.

Autor
Milosz Wasiak
Pasjonat sportu oraz obstawiania. Interesuje się głównie piłką nożną, sportami walki oraz CS:GO. W artykułach staram się przekazać najważniejsze informacje w prosty do zrozumienia sposób.
Ocena artykułu
4/5
1 głos
FAQ. Często zadawane pytania