Bonus powitalny do 1400 PLN
Otrzymać

Obstawianie zakładów hokejowych

Hokej jest dość popularny w niektórych częściach świata, takich jak Europa (w tym Rosja) i Ameryka Północna, ale nie może się równać z absolutnym królem wszystkich sportów, piłką nożną.

Bukmacherzy na zakłady na hokej

Ostatnia aktualizacja - 19 kwietnia, 2023
Ocenić Bukmacker Bonus Otrzymaj bonus
1
4.8/5
Bonus 100% za pierwszą wpłatę do 456 PLN
GraćCzytaj recenzję
2
4.8/5
Bonus powitalny 100%
GraćCzytaj recenzję
3
4.5/5
Bonus od wpłaty do maksymalnie 469 zł
GraćCzytaj recenzję
4
4.8/5
Bonus powitalny już wkrótce będzie dostępny
GraćCzytaj recenzję
5
5/5
Bonus powitalny do 1400 PLN
GraćCzytaj recenzję
6
4.8/5
Bonus powitalny 100%
GraćCzytaj recenzję
7
4.8/5
szeroka gama opcji zakładów
GraćCzytaj recenzję
8
5/5
Bonus powitalny do 500 zl
GraćCzytaj recenzję
9
5/5
Bonus powitalny do 3333 zl
GraćCzytaj recenzję
10
4.5/5
BONUS POWITALNY DO 220 000 BCD
GraćCzytaj recenzję
Załaduj więcej

Nawet w niektórych krajach hokej jest uważany za dyscyplinę gorszą od innych sportów, takich jak koszykówka czy tenis, a w USA gorszą od baseballu i futbolu amerykańskiego. To jest powód, dla którego listy bukmacherów na mecze hokejowe były raczej rzadkością.

Ostatnio jednak sytuacja ulega poprawie. W USA duże znaczenie w tym zakresie miała współpraca bukmacherów z organizacjami sportowymi oraz rozwój Continental Hockey League. Dziś bukmacherzy oferują atrakcyjne i bogate linie zakładów na mecze tych mistrzostw, a dodatkowo sprzyja temu fakt, że Fonbet został jednym ze sponsorów KHL. Podobnie jest z Mistrzostwami Świata, gdyż Liga Zakładów Bukmacherskich współpracuje z Międzynarodową Federacją Hokeja na Lodzie (IIHF), która oferuje dobre notowania na te mecze. Reszta stara się iść za ciosem i dlatego fani hokeja nie mogą czuć się pominięci.

W przeciwieństwie do niektórych dyscyplin sportowych, takich jak piłka nożna, które są takie same na całym świecie, hokej jest grą rozgrywaną inaczej w Europie i Ameryce Północnej. To jak dwa światy, które – choć się pokrywają – mają swoje własne zasady. Jedną z podstawowych różnic jest to, że europejskie boiska do hokeja na lodzie są szersze (28-30 metrów) w porównaniu do północnoamerykańskich, które są węższe (26 metrów). Kolejna różnica wynika z faktu, że hokej w Ameryce Północnej jest bardziej siłowy i agresywny, a drużyny grają wyłącznie do przodu. Mecze są więc bardziej dynamiczne, a gra bardziej efektywna. Ponadto, w Ameryce Północnej bardzo często dochodzi do zwrotów akcji i nieoczekiwanych wyników.

Jakie są rodzaje zakładów na hokej?

Hokej nie różni się zbytnio od piłki nożnej, jeśli chodzi o zakłady. Podstawowe zakłady dotyczą wyniku meczu, sumy i handicapów, ale jest też więcej wydarzeń, które można obstawiać. Zacznijmy jednak od tych podstawowych.

W zakładach hokejowych próbujesz przewidzieć, jak zakończy się mecz w regulaminowym czasie gry. W sumie istnieje sześć różnych scenariuszy:

1 – zwycięstwo drużyny gospodarzy

X – remis

2 – zwycięstwo drużyny gości

1X – zwycięstwo gospodarzy lub remis

2X – zwycięstwo drużyny gości lub remis

12 – zwycięstwo gospodarzy lub gości

Widzimy tutaj ponownie, że zakłady te odnoszą się do regulaminowego czasu meczu, który kończy się wraz z końcową syreną w trzeciej tercji. Jednak najczęściej w meczach hokejowych zwycięzca jest wyłaniany w dogrywce lub po serii pomeczowych strzałów, dlatego dostępne są również zakłady na wynik całego meczu, w których można obstawiać zwycięzcę całego spotkania, niezależnie od tego, czy zwycięstwo nastąpi w regulaminowym czasie gry, czy w dogrywce.

Zobaczmy przykład. Kibic obstawia „W2” w meczu pomiędzy Lightning i Canadiens w czwartym meczu finału Pucharu Stanleya. Oznacza to, że zakład będzie wygrany, jeśli klub z Montrealu wygra w regulaminowym czasie meczu. Mecz kończy się zwycięstwem Canadiens 3-2, ale tylko dzięki bramce w dogrywce, a więc zakład jest przegrany.

Zakłady totalizatora. Podobnie jak w piłce nożnej, w hokeju istnieje wiele opcji zakładów na sumę punktów – suma punktów w meczu lub suma punktów każdej z dwóch drużyn. Zakład na sumę punktów oznacza, że pod koniec meczu powinna zostać zdobyta określona liczba krążków. Obstawiając sumę punktów należy zwrócić uwagę na to, czy zakład dotyczy regulaminowego czasu gry, czy całego meczu (łącznie z dogrywką), ponieważ w każdym z tych przypadków kursy będą inne. Zakład na „Total Regular Time Over 4.5” oznacza, że wygrasz, jeśli w meczu padnie co najmniej pięć bramek – cztery lub mniej bramek oznacza, że zakład jest przegrany.

Z drugiej strony, totale indywidualne dotyczą liczby bramek strzelonych przez konkretną drużynę, niezależnie od tego, czy ta drużyna ostatecznie wygra czy przegra.

Zobaczmy przykład. Kibic obstawia zakład „Canadiens Individual Total Over 2.5” w trzecim meczu finału Pucharu Stanleya pomiędzy Lightning i Canadiens. Ten zakład jest dość ryzykowny, biorąc pod uwagę, że klub z Montrealu strzelił tylko jedną bramkę w każdym z dwóch poprzednich spotkań. Mecz ostatecznie kończy się porażką Canadiens z Lightning wynikiem 3-6, ale zakład jest wygrany, ponieważ drużyna zdobyła więcej niż 2,5 bramki (zdobyła 3 bramki).

Hokej zakłady bukmacherskie

Zakłady handicapowe w hokeju są również podobne do zakładów handicapowych w piłce nożnej. Tutaj próbujesz przewidzieć różnicę w wyniku na koniec meczu. Handicap może być dodatni lub ujemny. Kiedy jest dodatni, drużyna nie może przegrać meczu różnicą większą niż ta sugerowana przez handicap, a kiedy ujemny, drużyna musi mieć przewagę większą niż wskaźnik zakładu.

Zobaczmy przykład. Kibic stawia na handicap Lightning (-2.5) w pierwszym meczu finału Pucharu Stanleya pomiędzy Lightning a Canadiens, będąc przekonanym, że drużyna pokona swojego przeciwnika w meczu otwarcia. Aby wygrać ten zakład, Lightning muszą wygrać więcej niż 2,5 – czyli o trzy lub więcej. Mecz ostatecznie kończy się zwycięstwem Lightning wynikiem 5-1, a zakład jest wygrany, ponieważ przewaga drużyny wynosi 4 (czyli ponad 2,5).

Oprócz zakładów na wynik, sumę punktów i handicap, w hokeju można obstawiać także inne zdarzenia. Są to przedziały czasowe, kiedy pierwszy/ostatni krążek zostanie zdobyty, drużyna, która otworzy wynik lub ostatnia zdobędzie bramkę, prawidłowy wynik meczu i wiele innych.

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed obstawianiem zakładów na hokej

  1. Forma drużyn. Przed postawieniem zakładu na mecz hokejowy, warto rozważyć kilka kwestii, takich jak: która z drużyn jest faworytem, jaka jest forma obu drużyn, czy któraś z drużyn ma passę zwycięstw lub porażek itp. Wszystkie te kwestie są bardzo ważne, a jednocześnie nie są trudne do przeanalizowania, ponieważ w każdym tygodniu rozgrywane są 2-3 mecze.
  2. Składy drużyn. Hokej oferuje więcej możliwości rotacji i w związku z tym strata jednego zawodnika nie jest tak znacząca jak w piłce nożnej. Nie oznacza to jednak, że kontuzja głównego bramkarza pozostanie niezauważona lub, że najlepszy napastnik zostanie odesłany do innej drużyny i nie będzie miał znaczenia. Nie oznacza to również, że gdy trener da odpocząć liderom lub gdy zawodnik zostanie nagle zdyskwalifikowany, co zdezorganizuje drużynę, mecz pozostanie bez wpływu na jego przebieg.
  3. Historia spotkań head-to-head. Hokej również ma niewygodnych przeciwników i przed obstawianiem warto dokonać analizy takich kwestii jak rodzaj spotkań hokejowych, jakie preferują trenerzy czy ewentualne niedogodności w meczach z rywalem. Należy pamiętać, że zarówno w NHL jak i KHL drużyny grają systemem dwupunktowym, w którym zwycięstwo w regulaminowym czasie gry i dogrywce daje tyle samo punktów.
  4. Motywacja. Każdy potrzebuje okularów, ale niektórzy potrzebują ich bardziej. Kiedy drużyna ma długą passę zwycięstw, wtedy jest prawdopodobne, że doświadczy porażki. W rzeczywistości im dłużej trwa passa, tym bardziej prawdopodobne jest, że wkrótce się skończy, ponieważ każdy chce pokonać niepokonanych. Generalnie, jeśli chodzi o movativation, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Jest już raczej jasne, że możliwości obstawiania zakładów na hokej jest całkiem sporo. Intensywność terminarza, co oznacza, że rozgrywanych jest coraz więcej spotkań, sprawia, że zakłady stają się bardziej interesujące i dynamiczne. Wystarczy tylko przeanalizować dostępne informacje i wybrać odpowiedni mecz.

Autor
Yana Borshchova
Uwielbiam podróżować i odwiedzać kraje. Przez 7 lat swoich przygód odwiedziła 32 kraje. Byłam w Holandii podczas Mistrzostw Świata FIFA 2018, oglądałam decydujący mecz Francji z Chorwacją i zakochałam się w piłkę nożną. Piszę recenzje popularnych i nowych firm bukmacherskich, znajduję pułapki każdej z nich i pomagam wygrywać nowicjuszom. PS moją ulubioną drużyną jest Szachtar Donieck 🙂
Ocena artykułu
4.5/5
1 głos
FAQ. Często zadawane pytania