Bonus powitalny do 1400 PLN
Otrzymać

Co oznacza azjatycki handicap +1.25/-1.25?

Handicap azjatycki, zakladybukmacherskie

Handicap ćwiartkowy jest najbardziej skomplikowanym spośród wszystkich handicapów. Wielu typerów niezależnie od stażu nie rozumie na czym on polega przez co tracą ciekawe oraz przydatne narzędzie do obstawiania zakładów sportowych.
Ten rodzaj handicapu polega na rozbiciu 1 zakładu na 2 zakłady o handicapie o ćwiartkę wyższym i niższym niż początkowy. Czyli nasz zakład będzie składał się z 1 zakładu na handicap połówkowy oraz 1 zakładu na handicap pojedynczy.

Aby lepiej zrozumieć cały zamysł tego handicapu przejdźmy do przykładu. Weźmy pod uwagę mecz Atalanta vs  Venezia. Faworytem spotkania są gospodarze, którzy nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem swoich rywali. Kurs na ich wygraną oscyluje w okolicach 1.2 co nas nie satysfakcjonuje. Postanawiamy więc postawić 100 PLN na zakład Atalanta -1.25. Oznacza to, że rozbijamy 100 PLN na dwa zakłady po 50 PLN o handicapie -1 oraz -1.5. Są to 2 oddzielne zakłady, które będą rozliczone indywidualnie.

 

Co oznacza -1.25 w handicapie azjatyckim?

Handicap z ujemnym współczynnikiem odnosi się do faworyta danego spotkania. W przypadku zagrania 100 PLN na zakład handicap -1.25 oznacza to:

 • Postawienie 50 PLN na handicap -1
 • Postawienie 50 PLN na handicap -1.5

Każdy zakład jest rozliczany osobno, dzięki temu następujące rozstrzygnięcia są możliwe:

 • Jeśli faworyt wygra co najmniej 2 bramkami obydwa zakłady są wygrane
 • Jeśli faworyt wygra różnicą 1 bramki handicap -1.5 jest przegrany, natomiast za handicap -1 otrzymujemy zwrot stawki
 • Jeśli faworyt zremisuje lub przegra obydwa zakłady są przegrane

 

Co oznacza +1.25 w handicapie azjatyckim?

Handicap z dodatnim współczynnikiem odnosi się do underdoga danego spotkania. W przypadku zagrania 100 PLN na zakład handicap +1.25 oznacza to:

 • Postawienie 50 PLN na handicap +1
 • Postawienie 50 PLN na handicap +1.5

Następujące rozstrzygnięcia są możliwe:

 • Jeśli underdog wygra lub zremisuje obydwa zakłady są wygrane
 • Jeśli underdog przegra różnicą 1 bramki handicap +1.5 wygrywa, natomiast za handicap +1 otrzymamy zwrot stawki
 • Jeśli underdog przegra różnicą co najmniej 2 bramek obydwa zakłady przegrywają

 

Możliwe rozstrzygnięcia azjatyckiego handicapu +1.25/-1.25

Możliwe są 4 rozstrzygnięcia używając tego handicapu:

 • Wygrana jeśli obydwa zakłady są wygrane
 • Częściowa wygrana jeśli 1 zakład jest wygrany, a w drugim następuje  zwrot stawki
 • Częściowa przegrana jeśli w 1 zakładzie następuje zwrot stawki, a drugi jest przegrany
 • Przegrana jeśli obydwa zakłady są przegrane

 

Zacznij używać azjatyckiego handicapu +1.25/-1.25

Azjatycki handicap o wartości 1.25 jest świetnym sposobem, aby zwiększyć kurs na faworyta danego meczu poprzez odjęcie mu założonej liczby goli. Spowoduje to oczywiście utrudnienie dla wybranej drużyny, aby pokryć daną linie, lecz znacznie zwiększona wartość kursu zachęca do użyciu tego handicapu.

Również możemy wykorzystać go do zwiększenia szansy underdoga jeśli uważamy, że ma argumenty, żeby wygrać.

Ze względu na to, że jest to handicap ćwiartkowy rozbijamy dany zakład na 2 różne handicapy co może powodować utrudnienia z jego zrozumieniem. Przez to wiele osób go omija i rezygnuję z możliwości urozmaicenie swoich zakładów. Mam nadzieję, że ten artykuł wyjaśnił wszystkie wątpliwości odnośnie handicapu 1.25 i umożliwi skuteczne wprowadzenie tego handicapu w waszych przyszłych zakładach.

 

Więcej:

Autor
Milosz Wasiak
Pasjonat sportu oraz obstawiania. Interesuje się głównie piłką nożną, sportami walki oraz CS:GO. W artykułach staram się przekazać najważniejsze informacje w prosty do zrozumienia sposób.
Ocena artykułu
4/5
1 głos
FAQ. Często zadawane pytania
 • Co oznacza handicap +1.25 / -1.25 w zakładach?

  Handicap +1.25 / -1.25 w zakładach oznacza, że drużyna rozpoczyna mecz z przewagą 1.25 gola (dla handicapu +1.25) lub z przewagą 1.25 gola (dla handicapu -1.25).

 • Jak działa zakład z handicapem +1.25?

  W przypadku handicapu +1.25, jeśli postawisz na drużynę z handicapem +1.25, wygrasz zakład, jeśli drużyna wygra lub zremisuje mecz. W razie gdy drużyna przegra różnicą bramek, tracisz połowę stawki.

 • Jak działają zakłady z handicapem -1.25?

  W zakładach z handicapem -1.25, jeśli stawiasz na drużynę z handicapem -1.25, musi ona wygrać mecz różnicą co najmniej dwóch bramek, aby zakład był wygrany. Jeśli drużyna wygra różnicą jednego gola, przegrasz połowę swojego zakładu.

 • Jakie strategie mogę przyjąć podczas obstawiania z handicapem +1.25 / -1.25?

  Obstawiając z handicapem +1.25 / -1.25, możesz wziąć pod uwagę ostatnie wyniki drużyn, historię spotkań, kontuzje zawodników i inne istotne czynniki, aby podjąć świadomą decyzję dotyczącą zakładu.