Bonus powitalny 100% do 2250 PLN
Otrzymać

Co oznacza azjatycki handicap +0.5/-0.5?

Handicap azjatycki, zakladybukmacherskie

Handicap azjatycki umożliwia nam wyrównanie szans w danym spotkaniu poprzez odjęcie faworytowi konkretnej liczby bramek lub dodanie jej dla drużyny w teorii słabszej. Dla laików utrudnianie zadania zespołowi, na który postawiliśmy może być bez sensu, lecz oczywiście tak nie jest. Dzięki temu kurs na wygraną danej drużyny znacząco wzrośnie, a jego wartość zależy od wielkości handicapu. Aby zakład okazał się wygrany dana drużyna musi pokryć linię, o którą założyliśmy się z bukmacherem.

Azjatycki handicap 0.5 umożliwia zmianę wyniku o 0.5 gola. Przez to niemożliwe jest, aby w spotkaniu, które typujemy padł remis. W piłce nożnej ilość bramek ma postać liczb całkowitych, więc używając tego handicapu zawsze jedna drużyna wygra, a druga przegra.

Weźmy przykład z meczu Espanyol vs Barcelona. Załóżmy, że gospodarze spotkania będą bardzo zmotywowani w derbach przyjmijmy, że ich lokalny rywal nie wyglądał za dobrze w ostatnich spotkaniach. Liczymy, że Espanyol nie przegra tego meczu ale nie jesteśmy pewni jaki będzie wynik końcowy.

Zastanawiamy się nad remisem lub wygraną gospodarzy. Aby zwiększyć ich szanse możemy zagrać handicapu +0.5, dzięki temu będą zaczynać spotkanie z nadwyżka połowy gola. Taka przewaga uniemożliwi wystąpienie remisu, zatem każdy wynik, który nie jest wygraną ‘dumy Katalonii’ da nam zielony kupon.

Jest to popularna ‘podpórka’, skutkuje ona zmniejszeniem kursu, lecz znacząco zwiększa nasze szanse na wygrany zakład.

 

Co oznacza -0.5 w handicapie azjatyckim?

Handicap z ujemnym współczynnikiem odnosi się do faworyta danego spotkania. Oznacza to odjęcie danej drużynie 0.5 gola na początku meczu. W praktyce handicap 0.5 odnoszący się do faworyta nie zmienia nic. Końcowe wyniki spotkania dają następujące efekty:

  • Wygrana faworyta daje wygrany zakład
  • Remis powoduje przegrany zakład
  • Porażka faworyta skutkuje przegranym zakładem

 

Co oznacza +0.5 w handicapie azjatyckim?

W przeciwieństwie do ujemnego współczynnika ten handicap faktycznie zmienia wiele w naszym zakładzie. Handicap z dodatnim współczynnikiem odnosi się do underdoga. Dodajemy na początku spotkania 0.5 gola słabszemu zespołowi. Dzięki temu zwiększamy jego szansę na wygraną w spotkania oraz na powodzenie naszego zakładu.

Przeanalizujmy możliwe rozstrzygnięcia:

  • Wygrana gospodarza daje przegrany zakład
  • Remis powoduje wygrany zakład ze względu na przewagę w postaci 0.5 bramki
  • Wygrana underdoga również zapewnia wygrany kupon

 

Możliwe rozstrzygnięcia handicapu azjatyckiego 0.5

Azjatycki handicap 0.5  daje tylko 2 możliwe rozstrzygnięcia zakładu:

  • Wygrana kiedy dana drużyna pokryje linie
  • Przegrana kiedy dana drużyna nie pokryje linii

Gdy używamy linii 0.5 nie ma możliwości na zwrot stawki, poprzez użycie połówki nie ma możliwości na remis bo jak wiemy w piłce nożnej ilość goli wyznaczana jest w liczbach całkowitych.

 

Zacznij używać azjatyckiego handicapu 0.5

Używanie azjatyckiego handicapu 0.5 jest dobrym narzędziem dla każdego typera, żeby zwiększyć skuteczność swoich zakładów. Pomimo tego, że w przypadku rozegrania go w odniesieniu do faworyta nic się nie zmienia to azjan w postaci linii o wartości 0.5 daje możliwość tzw. ‘podpórki’ kiedy obstawiamy słabszy zespół. Oznacza to, że jeśli nie przegrają spotkania nasz zakład będzie uznany jako wygrany. Jest to świetne narzędzie jeśli mamy argumenty, aby faworyt nie wygrał tego spotkania.

Podsumowując, dobrze wykorzystany handicap 0.5 może pomóc w skutecznym obstawianiu zakładów sportowych, należy jednak dobrze zrozumieć na czym on polega i jakie wnosi zmiany.

 

Więcej:

Autor
Milosz Wasiak
Pasjonat sportu oraz obstawiania. Interesuje się głównie piłką nożną, sportami walki oraz CS:GO. W artykułach staram się przekazać najważniejsze informacje w prosty do zrozumienia sposób.
Ocena artykułu
4/5
1 głos
FAQ. Często zadawane pytania