Bonus powitalny do 1400 PLN
Otrzymać

Co oznacza azjatycki handicap +2/-2?

Handicap azjatycki, zakladybukmacherskie

Handicap azjatycki umożliwia nam wyrównanie szans w danym spotkaniu poprzez odjęcie faworytowi konkretnej liczby bramek lub dodanie jej dla drużyny w teorii słabszej. Dla laików utrudnianie zadania zespołowi, na który postawiliśmy może być bez sensu, lecz oczywiście tak nie jest. Dzięki temu kurs na wygraną danej drużyny znacząco wzrośnie, a jego wartość zależy od wielkości handicapu. Aby zakład okazał się wygrany dana drużyna musi pokryć linię, o którą założyliśmy się z bukmacherem.

Azjatycki handicap +2/-2 umożliwia zmianę wyniku poprzez odjęcie faworytowi 2 bramek albo dodanie 2 goli drużynie w teorii słabszej.Dzięki użyciu wartości handicapu o liczbie całkowitej zabezpieczamy się możliwością zwrotu stawki jeśli dana drużyna nie strzeli wystarczającej ilości bramek.

Weźmy przykład z meczu Manchesteru City z Watfordem. Gospodarze są dużym faworytem i nikt nie spodziewa się innego rezultatu niż ich spokojna wygrana. Kurs oscyluje w okolicach 1.15 co nas nie satysfakcjonuje. Dzięki użyciu handicapu -2 spowodujemy, że underdog będzie zaczynał grać z przewagą 2 bramek. Utrudni to wygraną faworyta, lecz znacząco podwyższy kurs. Aby zakład został rozliczony jako wygrany Manchester City musi wygrać mecz różnicą co najmniej 3 bramek.

 

Co oznacza -2 w handicapie azjatyckim?

Handicap z ujemnym współczynnikiem odnosi się do faworyta danego spotkania. W tym przypadku odejmujemy drużynie 2 gole, oznacza to, że:

  • Jeśli faworyt wygra różnicą co najmniej 3 bramek zakład jest wygrany
  • Jeśli faworyt wygra mecz różnicą 2 bramek następuje zwrot stawki
  • Jeśli faworyt wygra mecz różnicą 1 bramki, padnie remis lub przegra zakład jest przegrany

 

Co oznacza +2 w handicapie azjatyckim?

Handicap z dodatnim współczynnikiem odnosi się do underdoga danego spotkania. W tym przypadku dodajemy drużynie 2 gole, oznacza to, że:

  • Jeśli underdoga przegra różnicą 1 bramki, zremisuje lub wygra mecz zakład jest wygrany
  • Jeśli underdog przegra różnicą 2 bramek następuje zwrot stawki
  • Jeśli underdog przegra różnicą co najmniej 3 bramek zakład jest przegrany

 

Możliwe rozstrzygnięcia handicapu azjatyckiego +2/-2

Azjatycki handicap +2/-2 daje 3 możliwości rozstrzygnięcia zakładu:

  • Wygrana jeśli dana drużyna pokryje wyznaczoną linie
  • Zwrot stawki jeśli wybrana drużyna wygra lub przegra różnicą 2 bramek
  • Przegrana jeśli dana drużyna nie pokryje wyznaczonej linii

Możliwość zwrotu stawki w tym przypadku jest bardzo dobrym zabezpieczeniem dla naszego zakładu. Jeśli obstawiona przez nas drużyna nie zagra tak dobrze, jak tego oczekiwaliśmy nie musimy tracić pieniędzy, lecz mogą one wrócić na nasze konto. Jest to jak najbardziej pozytywna cecha azjatyckiego handicapu +2/-2, która powinna spodobać się każdemu typerowi.

 

Zacznij używać azjatyckiego handicapu +2/-2

Azjatycki handicap o wielkości 2 daje typerom możliwość zwiększenia skuteczności swoich typów. Można go rozgrywać zarówno stawiając na faworyta jak i underdoga danego meczu. Utrudniając zadanie lepszej drużynie znacząco podwyższymy kurs tego zdarzenia. Natomiast jeśli zdecydujemy się wybrać underdoga kurs zdarzenia się zmniejszy, jednak bardzo zwiększymy szanse  na ich zwycięstwo.

Używanie handicapu o wartości liczby całkowitej daje nam również zabezpieczenie w postaci zwrotu jeśli nasze przewidywania się nie sprawdzą i wynik zakończy się dwubramkowym zwycięstwem.

Z pełnym wytłumaczeniem azjatyckiego handicapu +2/-2 każdy powinien być w stanie skutecznie go używać w swojej przygodzie z zakładami sportowymi.

 

Więcej:

Autor
Milosz Wasiak
Pasjonat sportu oraz obstawiania. Interesuje się głównie piłką nożną, sportami walki oraz CS:GO. W artykułach staram się przekazać najważniejsze informacje w prosty do zrozumienia sposób.
Ocena artykułu
4/5
1 głos
FAQ. Często zadawane pytania