Bonus powitalny do 1400 PLN
Otrzymać

Co oznacza azjatycki handicap +1.5/-1.5?

Handicap azjatycki, zakladybukmacherskie

Handicap azjatycki umożliwia nam wyrównanie szans w danym spotkaniu poprzez odjęcie faworytowi konkretnej liczby bramek lub dodanie jej dla drużyny w teorii słabszej. Dla laików utrudnianie zadania zespołowi, na który postawiliśmy może być bez sensu, lecz oczywiście tak nie jest. Dzięki temu kurs na wygraną danej drużyny znacząco wzrośnie, a jego wartość zależy od wielkości handicapu. Aby zakład okazał się wygrany dana drużyna musi pokryć linię, o którą założyliśmy się z bukmacherem.

Azjatycki handicap +1.5/-1.5 umożliwia zmianę wyniku poprzez odjęcie faworytowi 1.5 gola lub dodanie 1.5 bramki drużynie, która jest w teorii słabsza. Użycie liczby niecałkowitej, w tym przypadku handicapu połówkowego powoduje, że są jedynie 2 możliwości rozstrzygnięcia zakładu. Albo wygramy, albo przegramy, nie ma możliwości zwrotu stawki.

Weźmy przykład z meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium a Salzburgiem. Bawarczycy są w świetnej formie, a ich rywale nie prezentują się najlepiej w dodatku mają braki kadrowej. Kurs na zwycięstwo Bayernu oscyluje w okolicy 1.35. Nie satysfakcjonuje nas chociaż wierzymy, że niemiecka drużyna nie będzie miała większych problemów. Zatem rozgrywamy Bayern z azjatyckim handicapem -1.5, oznacza to, że na początku meczu dodajemy Salzburgowi +1.5 bramki. Zwiększy to znacznie kurs na Bayern czyli na drużynę, na którą postawiliśmy.

 

Co oznacza -1.5 w azjatyckim handicapie?

Handicap z ujemnym współczynnikiem odnosi się do faworyta danego spotkania. W tym przypadku odejmujemy danej drużynie -1.5 gola, oznacza to, że:

  • Jeśli faworyt wygra różnicą co najmniej 2 bramek zakład jest wygrany
  • Jeśli faworyt wygra różnicą dokładnie 1 bramki zakład jest przegrany
  • Jeśli będzie remis lub faworyt przegra zakład jest przegrany

 

Co oznacza +1.5 w azjatyckim handicapie?

Handicap z dodatnim współczynnikiem odnosi się do underdoga danego spotkania. W tym przypadku dodajemy danej drużynie +1.5 gola, oznacza to, że:

  • Jeśli underdog wygra lub zremisuje zakład jest wygrany
  • Jeśli underdog przegra dokładnie 1 bramką zakład jest wygrany
  • Jeśli underdog przegra różnicą co najmniej 2 bramek zakład jest przegrany

 

Możliwe rozstrzygnięcia handicapu azjatyckiego +1.5/-1.5

Ze względu na to, że jest to handicap połówkowy eliminujemy możliwość remisu po uwzględnieniu przewagi. Zawsze jedna drużyna wygra, a druga przegra.

Oznacza to 2 możliwości rozstrzygnięcia zakładu używając tego handicapu:

  • Wygrana jeśli dany zespół pokryje założoną linie
  • Przegrana jeśli dany zespół nie pokryje założonej linii

 

Zacznij używać azjatyckiego handicapu +1.5/-1.5

Azjatycki handicap o wartości 1.5 jest świetnym sposobem, aby zwiększyć kurs na faworyta danego meczu poprzez odjęcie mu założonej liczby goli. Spowoduje to oczywiście utrudnienie dla wybranej drużyny, aby pokryć daną linie, lecz znacznie zwiększona wartość kursu zachęca do użyciu tego handicapu.

Oczywiście możemy wykorzystać go do zwiększenia szansy underdoga jeśli uważamy, że ma argumenty, żeby wygrać. Wtedy dodajemy tej drużynie 1.5 gola, a kurs na ich wygraną się zmniejsza.

Azjatycki handicap +1.5/-1.5 może być bardzo dobrym narzędziem dla każdego typera. Możemy go używać do wyrównania szans w wybranym spotkaniu poprzez dodania 1.5 gola dla jednej z wybranych ekip. Dobrze wykorzystany powinien przynieść każdemu typerowi dodatkowe możliwości oraz zielone kupony.

 

Więcej:

Autor
Milosz Wasiak
Pasjonat sportu oraz obstawiania. Interesuje się głównie piłką nożną, sportami walki oraz CS:GO. W artykułach staram się przekazać najważniejsze informacje w prosty do zrozumienia sposób.
Ocena artykułu
5/5
1 głos
FAQ. Często zadawane pytania