Bonus powitalny do 1400 PLN
Otrzymać

Zasady handicapu europejskiego

Handicap azjatycki, zakladybukmacherskie

Każda osoba zainteresowana zakładami bukmacherskimi chociaż raz w życiu słyszała o handicapie. Urozmaica on zakłady typerów oraz zwiększa szanse na zielony kupon. Wiele osób nadal jednak nie wie czym właściwie jest oraz na czym polega handicap przez co często tracą pieniądze. Aby tego uniknąć należy zrozumieć ideę europejskiego handicapu, którą przedstawiamy w tym artykule.

 

Czym jest handicap europejski?

Handicap jest uznawano jako wyrównanie szans pomiędzy dwoma zespołami. Może to się odbyć poprzez odjęcie silniejszej drużynie konkretnej liczby goli albo dodanie jej dla drużyny słabszej.

Cechą charakterystyczną handicapu europejskiego jest to, że jego wartość podawana jest w liczbie całkowitej oraz umożliwia obstawienie remisu – jest to zakład trzydrogowy.

Aby lepiej zrozumieć handicap europejski przejdźmy do przykładu z użyciem handicapu o wartości 1, możemy również spotkać wyższą wartość handicapu co będzie się wiązało z innymi kursami na dane zdarzenia.

Weźmy pod uwagę mecz Juventus vs Spezia. Kurs na wygraną gości wynosi 1.27 co nas nie satysfakcjonuje. Wybieramy zatem handicap Juventus (-1.0) po kursie 1.78. Aby nasz zakład był wygrany gospodarze muszą wygrać mecz co najmniej 2 bramkami. Jeśli wygrają 1 bramką, padnie remis albo Spezia zwycięży nasz zakład będzie przegrany.

Jeśli byśmy postanowili rozegrać zakład remis: Spezia(+1.0) po kursie 3.70 oczekujemy, że w meczu padnie remis po uwzględnieniu handicapu. Aby do tego doszło Juventus musi wygrać mecz dokładnie 1 bramką. Każdy inny rezultat – porażka gospodarza, remis, wygrana 2 lub więcej bramkami przez zespół “Starej Damy” oznacza przegrany zakład.

Jeszcze inaczej sprawa wygląda jeśli postawimy zakład na wygraną gości z handicapem – Spezia(+1.0). Wtedy goście nie mogą przegrać spotkania. Remis lub ich zwycięstwo daje nam zielony kupon, natomiast wygrana Juve oznacza przegrany zakład.

Jak widzimy europejski handicap daje różne możliwości urozmaicenia zakładu. Możemy zwiększyć kurs na faworyta, podwyższyć szansę dla underdoga lub postawić na remis po uwzględnieniu dodanej bramki dla słabszej drużyny.

 

Kiedy używać handicapu europejskiego?

Aby skutecznie używać handicapu trzeba mieć świadomość na czym on polega. Jeśli już posiadamy tę wiedzę nie należy próbować go używać w każdym meczu. Owszem jest to dobry sposób na wyrównanie szans w spotkaniu, lecz należy do tego podchodzić z rozwagą.

Przede wszystkim trzeba przeanalizować poprzednie mecze obydwu drużyn, aby dowiedzieć się w jakiej formie są. Bardzo ważnym aspektem może być kadra drużyny na dane spotkanie. Różnica w kursach może wynikać z pominięcia przy selekcji z różnych powodów kluczowych zawodników stanowiących siłę zespołu.

Aby nie wpaść na minę, gdy się okaże, że zamiast najlepszego strzelca w drużynie w pierwszym składzie wychodzi junior powinniśmy o tym pamiętać.

Kiedy skończymy analizę powinniśmy być w stanie przewidzieć potencjalne składy drużyn oraz to, kto będzie przeważał i w ostateczności odniesie sukces.

Handicap to bardzo dobry sposób na zwiększenie kursu na faworyta spotkania, lecz dużo ludzi, gdy widzi kurs na drużynę w okolicach 1.25 postanawia automatycznie zagrać na nich z handicapem. Często jednak nie zdają sobie sprawy, że może brakować ważnych zawodników danej drużynie przez co trudno o wysoką wygraną.

 

Gdzie obstawiać zakłady z europejskim handicapem?

Europejski handicap dostępny jest u każdego legalnego bukmachera w Polsce. Nie ważne do którego zajrzymy będą tam te zakłady. Warto jednak porównać kursy jakie występują na poszczególnych stronach. Nie będą się one dużo różniły, lecz czemu nie korzystać z możliwości zwiększenia wygranej.

Autor
Milosz Wasiak
Pasjonat sportu oraz obstawiania. Interesuje się głównie piłką nożną, sportami walki oraz CS:GO. W artykułach staram się przekazać najważniejsze informacje w prosty do zrozumienia sposób.
Ocena artykułu
5/5
1 głos
FAQ. Często zadawane pytania