Bonus powitalny 100% do 2250 PLN
Otrzymać

Co oznacza europejski handicap +3/-3?

Handicap azjatycki, zakladybukmacherskie

Używanie handicapów w zakładach sportowych stało się bardzo popularne. Każdy w środowisku bukmacherskim słyszał o tym wyrażeniu chociaż raz. Aby go skutecznie używać należy zrozumieć całą jego ideę. W tym artykule postaramy się wytłumaczyć w prosty sposób na czym polega europejski handicap o wartości 3.

Europejski handicap +3/-3 jest zakładem, w którym faworyt rozpoczyna mecz z deficytem 3 bramek, a underdog z nadwyżką tylu samo goli. Używając europejskiego handicapu bukmacher wyrównuje szanse obu drużyn poprzez ustaloną linie goli. W tym przypadku wartość ta wynosi 3.

Aby lepiej zrozumieć całą ideę tego handicapu przejdźmy do przykładu. Weźmy pod uwagę mecz ligi angielskiej Chelsea vs Burnley. Kurs na zwycięstwo gospodarzy nas nie zadowala, więc postanawiamy zagrać handicap Chelsea -3. Aby nasz zakład był wygrany drużyna z Londynu musi zwyciężyć co najmniej 4 bramkami. Każdy inny rezultat oznacza przegranie zakładu.

 

Co oznacza europejski handicap -3?

Handicap z ujemnym współczynnikiem odnosi się do faworyta danego spotkania. Odejmujemy tej drużynie na początku spotkania 3 bramki co oznacza:

  • Jeśli drużyna wygra co najmniej 4 bramkami zakład jest wygrany
  • Jeśli drużyna wygra różnicą 3 lub mniej bramek, zremisuje albo przegra zakład jest przegrany

 

Co oznacza europejski handicap +3?

Handicap z dodatnim współczynnikiem odnosi się do underdoga danego spotkania. Dodajemy tej drużynie na początku spotkania 3 bramki co oznacza:

  • Jeśli drużyna przegra różnicą 3 bramek lub więcej zakład jest przegrany
  • Jeśli drużyna wygra,padnie remis lub przegra różnicą 1 lub 2 bramek zakład jest wygrany

 

Co oznacza remis w europejskim handicapie?

Zakład na remis w europejskim handicapie polega na dodaniu słabszej drużynie oznaczonej liczby bramek. W tym przypadku będą to 3 gole co oznacza:

  • Jeśli faworyt wygra różnicą 3 bramek zakład jest wygrany
  • Każdy inny rezultaty (np. remis, wygrana faworyta 2 bramkami, wygrana underdoga) oznacza przegrany zakład

Jak widzimy, aby zakład był wygrany remis ma pojawić się dopiero po uwzględnieniu handicapu, a nie jako realny wynik spotkania.

 

Możliwe rozstrzygnięcia używając europejskiego handicapu

Europejski handicapa jest zakładem 3-drogowym co oznacza, że oprócz postawienia na zwycięstwo jednej z dwóch drużyn możemy obstawić również remis. Jest to zasadnicza różnica w handicapie europejskim i azjatyckim. Ze względu na to europejski handicap ma tylko 2 możliwości rozstrzygnięcia zakładu – wygrana albo przegrana. Nie ma możliwości zwrotu stawki.

 

Zacznij używać europejskiego handicapu +3/-3

Europejski handicap o wartości 3 jest świetnym narzędziem na wyrównanie szans w meczu. Można go używać zarówno na faworyta oraz na underdoga. Użycie na drużynę w teorii lepszą spowoduje zwiększenie kursu, lecz utrudni im to wygranie meczu. Natomiast użycie go na słabszą drużynę zdecydowanie zwiększy ich szanse kosztem zmniejszenia kursu.

Należy jednak pamiętać, żeby używać go z rozwagą. Aby nasze typy były skuteczne powinniśmy dobrze przeanalizować spotkanie, które nas interesuje. Może okazać się, że w którejś z drużyn brakuje kluczowych zawodników. Przez to mogą nie dać rady w wypracowaniu odpowiedniej przewagi, na której nam zależy.

 

Jaki bukmacher oferuje w swojej ofercie handicap europejski?

Każdy legalny bukmacher w Polsce posiada zakłady na handicap europejski. Należy jednak go odróżnić od handicapu azjatyckiego, który może podobnie wyglądać, lecz sposób rozliczenia zakładu jest inny. Przed każdym użyciem europejskiego handicapu upewnijcie się, że obstawiacie poprawny handicap, aby nie być później zaskoczonym.

Autor
Milosz Wasiak
Pasjonat sportu oraz obstawiania. Interesuje się głównie piłką nożną, sportami walki oraz CS:GO. W artykułach staram się przekazać najważniejsze informacje w prosty do zrozumienia sposób.
Ocena artykułu
4/5
1 głos
FAQ. Często zadawane pytania