Bonus powitalny do 1400 PLN
Otrzymać

Konwertor kursów

Przed obstawianiem zakładów sportowych warto wiedzieć, że typerzy mogą się spotkać z różnymi formatami kursów. Dobrze mieć pod ręką konwertor kursów, aby zawsze mieć pewność co do tego, jakie szanse ma typer na wygraną.

Jak działa nasz konwertor kursów?

Nasz bukmacherski konwertor kursów w kilka sekund zmieni kurs, którego nie rozumiesz na kurs dziesiętny, ułamkowy lub amerykański. Wystarczy, że wypełnisz jedno z pól, a automatycznie zostaną wypełnione pozostałe pola. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wybranym kursie, powinieneś przesunąć na „?” znajdujący się zaraz obok każdej opcji.

Dowiesz się nie tylko, jak wyrażony jest wybrany kurs we wszystkich trzech popularnych formatach, ale konwertor pokazuje również domniemane prawdopodobieństwo, dzięki któremu możesz podejmować lepsze decyzje i obstawiać wyłącznie opłacalne zakłady.

Ułamkowy
Stosunek obstawionych pieniędzy do potencjalnych wygranych z zakładów. Format ten jest stosowany przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
/
Dziesiętny
Format stosowany w pozostałych regionach świata. Prosty sposób na określenie kursów zakładów, gdzie 1 oznacza równowartość stawki, a wyższe wartości wskazują na większe potencjalne zwroty.
Amerykański
Format kursów bukmacherskich stosowany w USA, gdzie łączna wypłata to postawiona kwota plus kurs, co ułatwia obliczenie potencjalnej wygranej.
Domniemane prawdopodobieństwo (%)
Prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia, które jest obliczane na podstawie kursów bukmacherskich i wykorzystywane do oceny ich sprawiedliwości.

Jakie są popularne formaty kursów?

Poniżej przedstawiamy 3 najpopularniejsze formaty kursów bukmacherskich, które są również uwzględnione w naszym konwertorze.

Co to są kursy ułamkowe i gdzie są używane?

Kursy ułamkowe można najczęściej spotkać w Irlandii oraz w Wielkiej Brytanii. Ten format skupia się na tym, aby przekazać typerom informację o potencjalnym zysku. Jeśli kurs wynosi 2/1, a typer zdecyduje się postawić 5 zł, to jego zysk będzie wynosił 10 zł, a potencjalny zwrot to 15 zł.

Czym są kursy dziesiętne i gdzie są używane?

Typerzy europejscy zazwyczaj najlepiej kojarzą kursy dziesiętne, bo są one używane w większości krajów w Europie, również w Polsce. Kursy dziesiętne pokazują cały potencjalny zwrot, a działa to tak, że typer powinien pomnożyć swoją stawkę przez wybrany kurs. Aby poznać sam zysk, należy od wyniku odjąć swoją stawkę. Jeśli nie rozumiesz tego formatu kursów, użyj naszego konwertora kursów dziesiętnych.

Czym są kursy amerykańskie?

Kursy amerykańskie, jak można wywnioskować z nazwy, są najczęściej używane w bukmacherach amerykańskich. Może być on wyrażany liczbami dodatnimi lub ujemnymi. Jeśli chodzi o liczby dodatnie, to liczba, którą widzisz (np. 110), oznacza, że wygrasz 110 zł przy zakładzie wynoszącym 100 zł.

Z kolei przy liczbach ujemnych jest trochę inaczej. Jeśli widzisz np. kurs -150, to oznacza, że musisz obstawić 150 zł, aby móc wygrać 100 zł.

Jak konwertujemy kursy na prawdopodobieństwo?

Warto wiedzieć, że kursy korelują z prawdopodobieństwem wygranej. Oznacza to, że jeśli znasz kurs, to możesz również obliczyć, jakie jest tak naprawdę prawdopodobieństwo wygranej. Biorąc na przykład kurs dziesiętny, który wynosi dokładnie 2.00, oznacza, że prawdopodobieństwo wygranej wynosi 50%.

Dobrze jednak wiedzieć, że jest to wyłącznie prawdopodobieństwo, które nie musi mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości i wszystko zależy od dalszego przebiegu wydarzenia sportowego.

Kalkulatory zakładów sportowych dostępne na zakladybukmacherskie.tv

- Kalkulator zakładów pojedynczych

- Kalkulator zakładów Parlay

- Kalkulator handicapu azjatyckiego

FAQ. Najczęściej zadawane pytania
 • Jaki format kursów używany jest w Polsce?

  W Polsce najczęściej korzysta się z kursów w formacie dziesiętnym. W bukmacherach można je spotkać najczęściej, chociaż bukmacherzy często pozwalają zmienić je na format ułamkowy lub amerykański, Jeśli nie masz takiej opcji, to skorzystaj z naszego konwertora kursów na format dziesiętny.

 • Jak przekonwertować kursy bukmacherskie?

  Aby jak najszybciej przekonwertować kursy, to najlepiej zdecydować się na konwertor kursów zakładów sportowych. Jest on za darmo dostępny na naszej stronie.

 • Z jakich formatów kursów korzysta się najłatwiej?

  Najczęściej najłatwiej korzysta się z kursów w formacie dziesiętnym. Wystarczy, że typer pomnoży swoją stawkę o dostępny kurs, a następnie odejmie stawkę i ma czysty zysk.

 • Jak działa konwertor kursów amerykańskich?

  Jeśli masz kurs w formacie amerykańskim, który chciałbyś zmienić na dziesiętny lub ułamkowy, to skorzystaj z tego, co oferuje nasz bukmacherski konwertor kursów amerykańskich.