Bonus powitalny do 1400 PLN
Otrzymać

Kalkulator handicapu azjatyckiego: Sprawdź, ile możesz wygrać

Granie z handicapem azjatyckim nie musi być już tajemniczym terminem, który niewiele Ci mówi, ale narzędziem, dzięki któremu każdy zakład może być jeszcze bardziej ekscytujący. Nasz kalkulator handicapu azjatyckiego pomoże Ci dokładnie obliczyć potencjalną wygraną.

Jak działa nasz kalkulator handicapu azjatyckiego?

Handicap azjatycki to specjalny rodzaj zakładu, dzięki któremu można zmniejszyć szansę na wygraną jednej z wybranych drużyn. W naszym kalkulatorze zakładów z handicapem azjatyckim w pierwszej kolejności należy wybrać, czy będzie on dotyczył gospodarza, czy drużynie grającej w gościach.

Następnie należy wpisać kurs oferowany przez bukmachera, Twoją stawkę, a także wartość handicapu. Potem należy podać ostateczny wynik meczu. Na końcu kalkulator obliczy, jaka z podanych informacji może być wygrana oraz czysty zysk typera.

Ustawienia waluty: EUR
Wybór strony
Wybierz drużynę, która według Ciebie wygra mecz – jest to kluczowe dla obliczenia potencjalnej wygranej.
Kurs
Służy do określenia całkowitego zwrotu za każde postawione 1 zł, z uwzględnieniem obstawionych środków.
Stawka
Kwota pieniędzy zaryzykowana lub zainwestowana w zakład. Stawka może być również nazywana stawką zakładu lub wkładem.
EUR
Handicap azjatycki
Handicap azjatycki dostosowuje kursy na podstawie tego, jak „na papierze” prezentuje się przewaga jednej drużyny nad drugą. Do wyboru są wartości od -4 do 4. Niższe wartości faworyzują teoretycznie słabszą drużynę, a wyższe – silniejszą.
Wynik gospodarzy
:
Wynik gości
Rezultat
-
Łączna wypłata
-
Łączny zysk
-

Czym jest handicap azjatycki?

Handicap azjatycki to inaczej wyrównanie szans lub dodanie jednej z drużyn większej przewagi. Działa on na takiej zasadzie, że przy sporej różnicy szans (na przykład przewidywania wynoszą 4:0), bukmacherzy pozwalają graczom ustawić handicap azjatycki całkowity, połówkowy lub ćwiartkowy. W rezultacie obie drużyny mają podobne szanse na wygraną na kuponie gracza, chociaż w rzeczywistości wygląda to inaczej.

Przykład zakładu z handicapem azjatyckim

W przypadku piłki nożnej o wiele bardziej popularny jest handicap europejski, ale wielu bukmacherów decyduje się również na to, aby zaoferować typerom możliwość obstawiania zakładu z handicapem azjatyckim. Załóżmy, że wybrałeś handicap -1,5 na zwycięstwo Legii Warszawa nad Lechem Poznań.

Jeśli Legia Warszawa wygra z Lechem Poznań co najmniej dwoma bramkami, to w takim wypadku kupon będzie wygrany. Jeśli jednak ostateczny wynik będzie wynosił 1:0 dla Legii Warszawa, to mimo że w rzeczywistości wybrana drużyna wygrała, to na kuponie będzie widniała jako przegrana, a wszystko to za sprawą handicapu. Zakład jest oczywiście uważany za przegrany, jeśli ostatecznie wygra Lech Poznań.

Czy warto obstawiać z handicapem azjatyckim?

Zalety
 • Zakład tego typu może sprawić, że typer może się spodziewać dużych zysków.
 • Handicap zapewnia o wiele więcej emocji.
 • Bukmacherzy często obejmują zakłady z handicapem mniejszą marżą.
 • Większość bukmacherów udostępnia zakłady z handicapem na wiele różnych wydarzeń, więc można łatwo poeksperymentować.
Wady
 • Zakład z handicapem azjatyckim jest zazwyczaj o wiele bardziej ryzykowny.
 • Wybranie odpowiedniego handicapu oraz wygranie go wymaga dużej wprawy, więc nie jest to raczej opcja dla nowych typerów.
FAQ. Najczęściej zadawane pytania
 • Gdzie można zrobić zakład z handicapem azjatyckim?

  Obecnie bardzo wiele stron bukmacherskich oferuje możliwość dodania handicapu azjatyckiego do zakładu. Nie jest to jednak opcja dostępna dla każdego wydarzenia.

 • Kiedy zastosować handicap azjatycki?

  Profesjonaliści najczęściej korzystają z handicapu azjatyckiego, aby w pewien sposób zmniejszyć różnicę wygranej pomiędzy obiema drużynami.

 • Jak obliczyć wygraną z handicapu azjatyckiego?

  W obliczeniu wygranej z handicapem azjatyckim pomoże Ci nasz kalkulator kursów z handicapem azjatyckim. Wystarczy, że podasz wszystkie informacje, a na końcu dostaniesz konkretną odpowiedź.

 • Handicap azjatycki czy europejski?

  Dla niektórych operowanie handicapem europejskim jest stosunkowo łatwiejsze, ale okazuje się, że handicap azjatycki pozwala na większe pole manewru – warto tylko mieć większą wiedzę na temat zakładów.