Bonus powitalny do 1400 PLN
Otrzymać

Kalkulator zakładów Parlay: Sprawdź, ile możesz wygrać

Zapraszamy do korzystania z naszego kalkulatora zakładów Parlay (akumulowanych). Kalkulator zajmie się całą częścią matematyczną zakładu, a Ty możesz skupić się na opcji, która z obliczeń wypada dla Ciebie najkorzystniej.

Jak działa nasz kalkulator kursów Parlay?

Działanie naszego kalkulatora zakładów akumulowanych nie jest skomplikowane. Zakłady Parlay są jednymi z najbardziej popularnych na stronach bukmacherskich, ale obliczenie potencjalnej wygranej może nie należeć do najłatwiejszych.

W naszym kalkulatorze zakładów Parlay na samej górze powinieneś wpisać łączną sumę stawek za wszystkie wydarzenia, na jakie się zakładasz. Trochę niżej wpisz kursy wszystkich tych wydarzeń. Na samym końcu zobaczysz, z jakim kursem grasz na jednym kuponie, jaka będzie Twoja potencjalna wygrana, jeśli wszystkie wydarzenia okażą się dobrze obstawione, a także jaki będzie z tego czysty zysk.

Ustawienia waluty: EUR
Łączna stawka zakładu Parlay
Łączna kwota postawiona na wiele różnych zakładów, przy czym wszystkie z nich muszą okazać się zwycięskie, aby zakład Parlay został wypłacony.
EUR
Kurs zakładu #1
Kurs zakładu #2
Łączny kurs zakładu Parlay
-
Łączny zysk
-
Łączna wypłata
-

Czym jest zakład Parlay?

Zakład Parlay, który jest również określany zakładem AKO, akumulacyjnym, kombinowanym lub akumulowanym to zakład, który obejmuje więcej niż jedno wydarzenie. Obstawianych wydarzeń może być 2, a może ich być o wiele więcej, na przykład 40. Aby zakład Parlay był wygrany, wszystkie wydarzenia muszą być obstawione poprawnie, chyba że bukmacher organizuje promocję, w ramach której nie jest to wymagane.

Formuła zakładu Parlay

Aby dojść do tego, czym jest zakład akumulowany, wybierzemy dwa wydarzenia. Jest to mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze, a drugie wydarzenie to mecz pomiędzy Lechią Gdańsk i Pogoniem Szczecin. Powiedzmy, że decydujesz się obstawić wygraną Górnika Zabrze, w przypadku którego kurs wynosi 2.50 oraz Lecha Gdańsk z kursem 1.75.

Przy zakładach akumulowanych kursy zostają o siebie pomnożone, co daje nam ogólny kurs dla obu zakładów wynoszący 4.37 (1.75 x 2.50). Kiedy oba wydarzenia zostaną poprawnie obstawione przez typera, jego wygrana wynosi jego zakład x 4.37. Jeśli jednak chociaż jedno z tych wydarzeń zostanie źle obstawione, to cały kupon przepada.

Czy warto obstawiać zakłady Parlay?

Zalety
 • Im więcej wydarzeń na kuponie, tym większa potencjalna wygrana, nawet przy stosunkowo małej stawce.
 • Zakłady akumulacyjne zapewniają bardzo dużo emocji, czego może brakować na przykład przy zakładach pojedynczych.
 • Wielu bukmacherów przygotowuje ciekawe promocje związane z zakładami Parlay, co pozwala wygrać jeszcze więcej.
 • Typerzy mają bardzo dużą dowolność, jeśli chodzi o wybieranie wydarzeń oraz drużyn, które pojawią się na kuponie.
Wady
 • Jedno źle obstawione wydarzenie może zepsuć cały kupon.
 • Przy wybraniu zakładu akumulacyjnego warto wiedzieć nieco więcej o bukmacherce i obstawianiu.
FAQ. Najczęściej zadawane pytania
 • Do czego potrzebny mi kalkulator zakładów Parlay?

  Na Twoim kuponie masz nie jeden, a kilka zakładów? Aby obliczyć potencjalną wygraną, najlepiej skorzystać z kalkulatora zakładów, który jest dostępny na naszej stronie.

 • Kiedy warto obstawić zakład akumulowany?

  Dobrze jest wybrać zakład akumulowany, kiedy typer wie sporo na temat bukmacherki, a poza tym chce wygrać więcej, niż z zakładu pojedynczego.

 • Czy zakład AKO i Parlay to to samo?

  W wielu przypadkach kursy AKO, akumulowane oraz Parlay to to samo. Dla niektórych specjalistów pomiędzy tymi terminami są pewne różnice, ale większość typerów traktuje je zamiennie.

 • Jak obliczyć skomplikowany zakład Parlay?

  Aby obliczyć zakład Parlay, najlepiej skorzystać z kalkulatora kursów. Jeden z naszych kalkulatorów jest w całości poświęcony zakładom akumulowanym, więc wynik można poznać w kilka sekund.